Obróbka skrawaniem CNC

Podstawowym rodzajem obróbki ubytkowej jest skrawanie. Usługi z nią związane koncentrują się na usuwaniu małych części materiału obrabianego w celu uzyskania przedmiotu o określonym kształcie oraz wymiarze, a także konkretnych właściwościach stereometrycznych i mechanicznych. Proces może być przeprowadzony z wykorzystaniem pojedynczego lub wielu narzędzi. W zależności od przyjętej metody pracy, opracowania przedmiotu oraz zastosowanych narzędzi, wyróżnia się następujące rodzaje obróbki skrawaniem: toczenie, szlifowanie, wiercenie, frezowanie, przeciąganie, gwintowanie i inne. Nasze usługi realizujemy wykorzystując, między innymi, wymienione metody. Ze względu na to, że podczas pracy oddzielane są zbędne fragmenty obrabianego materiału, dochodzi do powstawania tzw. wiórów.

Rodzaj zastosowanej techniki podczas realizacji danej usługi uzależniamy od obszaru zastosowania obrobionych przedmiotów oraz możliwego czasu oczekiwania. Obróbka skrawaniem CNC przebiega znacznie szybciej, wyróżnia się także wysoką dokładnością pracy i powtarzalnością. Dzięki temu jest ona aktualnie jedną z najpopularniejszych metod i coraz częściej staje się alternatywą dla technik mechanicznych, których głównym atutem jest niska cena. Jest ona powszechnie wykorzystywana np. podczas produkcji części wykorzystywanych do budowy maszyn. Usługa polega na odcinaniu niewielkich fragmentów obrabianego materiału, wykorzystując do tego urządzenia obsługiwane komputerowo. Dzięki wykorzystaniu maszyn CNC można uzyskać bardzo dużą precyzję. Wykonywane w ten sposób części mogą być dokładnym odwzorowaniem zamówienia i perfekcyjnie pasują do innych elementów konstrukcji. Precyzja technologii tego typu pozwala na wykorzystywanie ich w motoryzacji, automatyce, elektronice, a także w lotnictwie, czy medycynie. Metoda obróbki CNC, posiada znaczną przewagę nad innymi także dzięki temu, że opracowanie przedmiotu z wykorzystaniem maszyn ręcznie sterowanych jest bardziej czasochłonne.

Obróbka skrawaniem nie musi ograniczać się jedynie do wycinania kompletnych części. Wykorzystując te same narzędzia można również ograniczyć skrawanie jedynie do krawędzi, dzięki czemu mamy możliwość ich wygodnego wygładzenia. Usługi realizowane poprzez skrawanie są popularne od wielu lat. Dzieje się tak dlatego, że jest to metoda pozwalająca na osiągnięcie bardzo niskiego stopnia chropowatości. Ponadto, w odróżnieniu do innych metod, takich jak obróbka plastyczna, czy odlewnictwo, proces pozwala na wysoką precyzję, nawet podczas wykonywania elementów niewielkich rozmiarów.

Usługi, między innymi przy użyciu maszyn CNC, świadczymy w naszym przedsiębiorstwie mieszczącym się na terenie Gdyni.