W ramach podejmowanych prac z zakresu obróbki skrawaniem stosujemy frezowanie. Proces opiera się na ruchu obrotowym (wykonywanym przez narzędzie) bądź posuwowym (zależnie od rodzaju konstrukcji, na jakiej prowadzona jest obróbka). Naszą specjalnością jest frezowanie kół zębatych.

Do najpopularniejszych metod tego typu obróbki należy metoda obwiedniowa. Przeprowadza się ją przy użyciu frezu ślimakowego modułowego. Dla osiągnięcia pożądanych efektów najistotniejsze znaczenie ma zsynchronizowanie ruchów narzędzia z obrabianym kołem zębatym. Opiera się na obwodzeniu zarysu boku zęba kolejnymi położeniami krawędzi skrawającej narzędzia. Technika obwiedniowa coraz silniej wypiera metodę kształtową, która jednak znajduje w dalszym ciągu zastosowanie wszędzie tam, gdzie zarys wrębu jest niezmieniony na całej długości zęba. Technika ta stosowana jest zazwyczaj przy uzębieniu prostym lub śrubowym, zewnętrznym i wewnętrznym u kół walcowych.

Przywiązujemy wagę do zachowania odpowiednich parametrów i zagwarantowania optymalnych warunków obróbki. Dostosowujemy technikę do oczekiwań i możliwości inwestora. Przygotowujemy na partiach o różnej ilości produktów.