<a href="/"><img src="/templates/graphics/logo.jpg" alt="Techno-Nauta Sp. z o.o."></a> <br /> <a href="/">polski</a> <a href="index.php?lang=en">english</a> <a href="index.php?lang=de">deutsch</a> <a href="index.php?lang=se">svenska</a> | svenska
 
 

 

Obróbka skrawaniem CNC

Skrawanie Podstawowym rodzajem obróbki ubytkowej jest obróbka skrawaniem. Koncentruje się na usuwaniu (skrawaniu) małych części materiału obrabianego przedmiotu w celu uzyskania przedmiotu o określonym kształcie oraz wymiarze, a także konkretnych właściwościach stereometrycznych i mechanicznych. Proces może być przeprowadzony z wykorzystaniem pojedynczego lub wielu narzędzi. W zależności od przyjętej metody pracy, sposobu opracowania przedmiotu oraz zastosowanych narzędzi wyróżnia się następujące rodzaje obróbki skrawaniem: toczenie, szlifowanie, wiercenie, frezowanie, przeciąganie, gwintowanie i inne.

W zakresie naszych usług znajduje się obróbka skrawaniem CNC oraz mechaniczna (także z wykorzystaniem nietypowych urządzeń):

  • wiórowa – przeprowadzana z użyciem narzędzi o określonym kształcie i geometrii ostrza; nadmiar materiału usuwany jest w postaci wiórów;
  • ubytkowa – nadmiar materiału usuwany jest poprzez skrawanie bądź techniki erozyjne;
  • ścierna – przeprowadzana przy wykorzystaniu ziaren ściernych luźnych bądź związanych spoiwem;
  • obwiedniowa – zarys obrabianego przedmiotu stanowi obwiednię dla kolejnych, leżących blisko siebie narzędzi.

W zależności od obszaru zastosowania obrobionych przedmiotów oraz od możliwego czasu oczekiwania uzależniamy rodzaj zastosowanej techniki. Obróbka skrawaniem CNC zapewnia krótszy czas oczekiwania, wysoką dokładność pracy i powtarzalność. Staje się coraz częściej alternatywą dla technik mechanicznych, których głównym atutem jest niższa cena. Opracowanie przedmiotu z wykorzystaniem maszyn ręcznie sterowanych jest bardziej czasochłonne.

 
 
         
     
 
Projekt: Qtech Sp. z o.o.
Copyright@Techno-nauta, 2006.
Wszelkie prawa zastrzeżone.