<a href="/"><img src="/templates/graphics/logo.jpg" alt="Techno-Nauta Sp. z o.o."></a> <br /> <a href="/">polski</a> <a href="index.php?lang=en">english</a> <a href="index.php?lang=de">deutsch</a> <a href="index.php?lang=se">svenska</a> | svenska
 
 

 

Frezowanie kół zębatych

Frezowanie kół zębatych W ramach podejmowanych prac z zakresu obróbki skrawaniem stosujemy frezowanie. Proces opiera się na ruchu obrotowym (wykonywanym przez narzędzie) bądź posuwowym (zależnie od rodzaju konstrukcji na jakiej prowadzona jest obróbka). Naszą specjalnością jest frezowanie kół zębatych.

Do najpopularniejszych metod tego typu obróbki należy metoda obwiedniowa. Przeprowadza się ją przy użyciu frezu ślimakowego modułowego. Dla osiągnięcia pożądanych efektów najistotniejsze znaczenie ma zsynchronizowanie ruchów narzędzia z obrabianym kołem zębatym. Opiera się na obwodzeniu zarysu boku zęba kolejnymi położeniami krawędzi skrawającej narzędzia. Technika obwiedniowa coraz silniej wypiera metodę kształtową, która jednak znajduje w dalszym ciągu zastosowanie wszędzie tam, gdzie zarys wrębu jest niezmieniony na całej długości zęba. Technika ta stosowana jest zazwyczaj przy uzębieniu prostym lub śrubowym, zewnętrznym i wewnętrznym u kół walcowych.

Wykonujemy frezowanie kół zębatych (co 2000 milimetrów), mając na uwadze bardzo dokładne oddanie wymiarów i kształtów wrębu międzyzębnego. Przy obróbce mamy na względzie także następujące parametry:

  • zarys zęba (zaostrzenie wierzchołka, fazowanie, protuberancję),
  • średnicę podziałową koła,
  • kąt pochylenia linii śrubowej,
  • wielkość i typ złącza,
  • wymaganą klasę przedmiotu (zgodnie ze znormalizowanymi wymogami, m.in. DIN 3962)
Schemat koła zębatego

Przywiązujemy wagę do zachowania odpowiednich parametrów i zagwarantowania optymalnych warunków obróbki. Dostosowujemy technikę do oczekiwań i możliwości inwestora. Przygotowujemy na partiach o różnej ilości produktów.

 
 
         
     
 
Projekt: Qtech Sp. z o.o.
Copyright@Techno-nauta, 2006.
Wszelkie prawa zastrzeżone.